WordPress platvormile loodud veebilehel piltide kiire laadimine on oluline kasutajakogemuse ja otsingumootorite jaoks ning see võib parandada veebilehe üldist jõudlust. Arutledes oma klientidega, et veebilejel liikumise mugavus on otseselt seotud ka lehekülje kiirusega, olen aru saanud, et see teema ei puuduta ainult arendajaid – ka veebilehe omanik tahab täna lehe laadimiskiiruse iseärasustega kursis olla ja arenduses kaasa lüüa.
Järgmisena toon välja olulisemad aspektid, mida järgides teed külastajatele lehel liiklemise nauditavamaks:
1. Optimeeri pildid:
Piltide optimeerimine tähendab piltide suuruse, kvaliteedi ja muude omaduste muutmist, et need oleksid veebisaidi jaoks sobivad. Eesmärk on vähendada pildifailide suurust nii palju kui võimalik, säilitades samal ajal piisavalt head kvaliteeti. See on oluline veebisaitidele, sest suured ja kvaliteetsed pildifailid võivad aeglustada lehe laadimiskiirust, eriti aeglasemate internetiühendustega kasutajate jaoks või mobiilseadmetes.
Piltide optimeerimise protsess hõlmab mitmeid meetmeid, näiteks:
Pildi suuruse muutmine: Muuda piltide mõõtmeid vastavalt vajadusele. Näiteks, kui sinu veebisaidile on piltide mõõdud seadistatud 800×800 piksliga (px), siis ära laadi lehele üles 4000 piksliga pilte.
Pildi kvaliteedi kompresseerimine: See tähendab piltide salvestamist väiksema kvaliteediga, et vähendada failisuurust. Veebilehel pildi vaadates paistab kvaliteedikaotus olematu, kuid failisuurus väheneb märgatavalt.
Vormingute valimine: Näiteks JPEG on hea valik fotode jaoks, kuna see säilitab hea kvaliteedi väiksema failisuurusega. PNG formaat on parem läbipaistvate või lihtsamate piltide puhul. Loe lähemalt mida kirjutab Digigeeniuse lehel Terko Veensalu WebP formaadi (võimaldab veebilehtedel pilte kuvada oluliselt väiksema mahuga kui teistes formaatides) ja selle ümbersalvestamise kohta.
Pildile õige resolutsiooni valimine: Kasuta piltide puhul õiget resolutsiooni. Näiteks ekraanile mõeldud pilt ei vaja sama kõrget resolutsiooni kui pildi printimisel.
Vahemälu nimega Cache:
Kasuta vahemälupluginaid, nagu WP Super Cache või W3 Total Cache, et suurendada veebilehe jõudlust, sealhulgas piltide laadimise kiirust.
Regulaarne pildipanga hooldus:
Kontrolli regulaarselt oma WordPressil asuvat veebilehte ja eemalda kõik kasutud või suured pildifailid, mis võivad lehe laadimiskiirust aeglustada.
Hakka kohe pihta ja tulemused võivad üllatada juba lähipäevadel!